Vakıf Yatırım – Hisse Model Portföy / 07.04.2023

Vakıf Yatırım – Hisse Model Portföy / 07.04.2023

- Özet -

vakif-yatirim-hisse-model-portfoy-07-04-2023

Koç Holding, Migros ve TSKB’yi model portföye dahil ederken, Tofaş’ı kar realizasyonu nedeniyle çıkarıyoruz…

Model portföyümüz, son değişiklik yaptığımız 16 Aralık tarihinden bugüne endeksi %14 yenerken, Tofaş aynı dönemde endeksten yaklaşık %60 pozitif ayrıştı. Dolayısıyla kar realizasyonu nedeniyle Tofaş’ı model portföyümüzden çıkarıyoruz. Model portföyümüzü, takip listemizde yer alan getiri potansiyeli yüksek Migros, Koç Holding ve TSKB’yi dahil ederek, revize ediyoruz.

Model portföyümüz yılın ilk çeyreğinde endeksten %9,7 pozitif ayrışırken, yılbaşından bugüne de endeksi %11 yendi. Mevcut durumda BIST100 endeks hedefimiz 6.000 seviyesinde yer almakta olup, endekse ilişkin kısa vadeli görüşümüz “Temkinli İyimser” olarak devam etmektedir.

Hisse Model Portföyde Önerdiğimiz Hisseler
– Migros: Online operasyonlarının desteğinde güçlü sonuçlarını sürdürmesini beklediğimiz Migros’u, 286,00 TL hedef fiyatımız ile model portföye ekliyoruz.
– Türk Traktör: Operasyonel ve net karlılık performansını beğendiğimiz, sektörünün lideri konumundaki Türk Traktör’ü, 845,00 TL hedef fiyatla model portföyümüzde tutuyoruz.
– Şişe Cam: Güçlü operasyonel performansın devamını beklediğimiz Şişe Cam’ı 60,80 TL hedef fiyatla model portföyümüzde tutmaya devam ediyoruz.
– BİM: Yüksek seyreden enflasyon, trafik büyümesi ve mağaza açılışları ile güçlü operasyonel performansını sürdüren BİM’i, 219,00 TL hedef fiyat ile model portföyümüzde tutuyoruz.
– Akbank: Sektörde, güçlü sermaye yeterliliği ve likidite yapısı ile beğendiğimiz Akbank’ı 23,4 TL hedef fiyat ile model portföyümüzde yer vermeye devam ediyoruz.
– Koç Holding: Net aktif değerine %35,7 iskonto ile tarihsel seviyelere kıyasla cazip seviyelerde işlem gören Koç Holding’i 93,1 TL hedef fiyat ile model portföyümüze ekliyoruz.
– Yayla Agro Gıda: Yükseliş potansiyelini göz önünde bulundurarak Yayla Agro Gıda’ya, 66,00 TL hedef fiyat ile model portföyümüzde yer vermeye devam ediyoruz.
– TSKB: Mevcut durumda sektördeki regülasyondan etkilenmeyen ve 2023 yılında da net karında artış elde ederek, sektörde pozitif ayrışma göstermesini beklediğimiz TSKB’yi 4,70 TL hedef fiyat ile model portföyümüze ekliyoruz.

vakifyatirim