İntegral Yatırım – Günlük Bülten / 26.09.2023

İntegral Yatırım – Günlük Bülten / 26.09.2023

Piyasa Beklentimiz
Bist 100 endeksi 8000 seviyesi üzerinde pozitif hareketini sürdürmeye devam ediyor. Özellikle bir önceki zirve seviye olan 8400 seviyesi oldukça önemli. Bu seviye üzerinde kalıcı olunabilirse eğer teknik olarak çok daha sağlıklı bir yükseliş hareketi izleyebiliriz. Geçtiğimiz hafta faiz artırım kararı ile birlikte karar metnine baktığımızda dezenflasyonun en kısa sürede tesisi, enflasyon beklentilerinin çıpalanması ve fiyatlama davranışlarındaki bozulmanın kontrol altına alınması için parasal sıkılaştırma sürecinin devamına karar verildiği vurgulandı. Özellikle normalleşme adımları ile birlikte yerli yatırımcı ile birlikte yabancı yatırımcı ilgisini gözlemliyoruz. Ancak yükseliş gösteren politika faizi ile mevduat faizinin nerede konumlanacağı önemli olacaktır. Atılan sadeleşme adımları bankacılık endeksini desteklemeye devam ediyor. Genişleme politikaları ile ön plana çıkan sektörler yerine, gelir esnekliği olan perakende tarafındaki hisseler ön plana çıkabilir. Teknik olarak baktığımızda yukarı yönlü hareketin devamında yakın direnç olarak 8400 seviyesini takip ediyoruz. Aşağı yönlü harekette ise 8150 seviyesini izliyoruz. Bugünün veri takviminde ABD Tüketici Güveni takip edilecektir.

Bugün hareketli olmasını beklediğimiz hisseler:
AKBNK, ASUZU, TSKB, CCOLA, ECILC, ENJSA, GESAN, ISGYO, GWIND, MAVI

VIOP STRATEJİ – XU030 SPOT EDNEKS
30 endeks VIOP kontratında spottaki 8520 seviyesi üzerinde kaldıkça uzun pozisyonlar sürdürülebilir. Dün yaşanan sert yükselişin ardından 8520 seviyesine doğru hafif bir geri çekilme izlenebilir. Bu normaldir. Buna karşın 8520 seviyesinin altında saatlik kapanışların olması halinde uzun pozisyonlar sonlandırılarak pozisyonsuz beklemekte fayda var. Ana yön yukarı olduğundan geri çekilmelerde destek bölgelerinden uzun pozisyonlar değerlendirilebilir.

BİST 100 Endeksi Teknik Analizi
BIST100 endeksi 8000 seviyesi üzerinde güçlendi. Bu seviye üzerindeki seyirler korundukça yükselş eğilimi devam edecektir. Dün yaşanan hızlı yükselişin ardından bir miktar kar realizasyonu yaşanması normal. Gün içi işlemlerde 8110 seviyesi destek olarak izlenebilir. Ana yön yukarı. Teknik göstergeler güçlü.

Dirençler: 8330 / 8400 / 8500
Destekler: 8110 / 8000 / 7800

integral-yatirim-menkul-degerler-a-s