Tera Yatırım – Günlük Bülten / 14.07.2023

Tera Yatırım – Günlük Bülten / 14.07.2023

Haftanın son işlem gününde TCMB piyasa katılımcıları anketi izlenecek. Bu sabah ABD ve Avrupa vadeli endekslerinde görünüm yatay, Asya tarafında sınırlı alımlar görülüyor. BIST, bankacılık hisseleri öncülüğündeki yükselişini dün de devam ettirdi. AKBNK, GARAN ve YKBNK yükselişte öne çıkarken, ISCTR bu hafta XBANK’ın altında performans sergiledi. Dün Madencilik sektörü ise satış tarafındaydı. Bugün endeksin güne hafif alımlarla başlamasını bekliyoruz, aşağıda 6250-6300 bölgesi destek; yukarıda 6500 seviyesi direnç konumunda izlenebilir.

İZLENECEKLER
—Temmuz’23 TCMB Piyasa Katılımcıları Anketi

ŞİRKET HABERLERİ
PGSUS daha önce Airbus siparişi kapsamında teslimi devam eden uçaklara ek olarak 36 adet Airbus 321neo uçağı sipariş edildiği açıkladı. Teslimlerin 2029 yılsonuna kadar filoya katılmasının beklendiği belirtildi.

CWENE Gaziantep’te GES kurulumuna ilişkin $5.8mn tutarında sözleşme imzalandığını açıkladı.

SAFKR, İstanbul metrosunun araç yüklenicisi firma ile araçların iklimlendirilmesi için €7.8mn tutarında sipariş aldığını açıkladı.

RYSAS ödenmiş sermayesini %100 oranında bedelli olarak artırıyor. Rüçhan hakkı kullanımı bugün başlayıp, 28 Temmuz tarihinde sona erecek.

KOZAL bugün hisse başı brüt TL0.40, KMPUR brüt TL2.45 nakit temettü ödemesi gerçekleştirecek.

ISMEN, SUWEN, GWIND, HDFGS, OZKGY’nin bedelsiz sermaye artırım başvuruları kurul tarafından onaylandı.

Kaleseramik, Atakey Patates Gıda ve Fuzul GYO’nun halka arz başvuruları kurul tarafından onaylandı.

tera-yatirim-menkul-degerler-a-s