Tera Yatırım – Günlük Bülten / 21.06.2023

Tera Yatırım – Günlük Bülten / 21.06.2023

Bugün Haziran ayı reel kesim güven endeksi ve kapasite kullanım oranı rakamları izlenecek, küresel piyasalarda ise veri akışı zayıf. BIST’te dün bankacılık hisseleri endeksten pozitif ayrıştı ve XBANK %2.37 artış kaydetti. GYO, Çimento, Demir-Çelik sektörü hisseleri genel olarak zayıftı. Ulaştırma Sektörü hisselerinde ise kar satışı görüldü. Bu sabah yurtdışı piyasalarda net bir yön bulunmuyor, BIST’in güne hafif pozitif tarafta başlamasını bekliyoruz. 5150 seviyesi ara destek, 5300-5350 bölgesi ise direnç konumunda izlenebilir.

İZLENECEKLER
—Haziran’23 Kapasite Kullanım Oranı
—Haziran’23 Reel Kesim Güven Endeksi

ŞİRKET HABERLERİ
ALFAS, Ankara’da yerleşik Alka Solar ile güneş panellerinin OEM üretimine ilişkin anlaşmaya varıldığını, anlaşma bedelinin ise ciroya 1 yıllık periyotta TL1.75mr tutarında katkı sağlamasının beklendiğini açıkladı.

SAHOL, daha önce bildirimde bulunduğu Exsa’nın devralma suretiyle birleşmesine ilişkin süreçte kurula başvurma kararı alındığını duyurdu. İşlem sonucunda CIMSA’ya 33.6mn nominal değerli SAHOL verileceğinin öngörüldüğü paylaşıldı.

AKFGY hisse geri alım programı kapsamında dün TL3.81-3.85 fiyat aralığından toplam 1mn adet pay alımı yapıldığını açıkladı.

KRDMD bugün 2022 yılı kar payı ödemesinin ilk taksiti olarak hisse başı brüt TL0.10 nakit temettü ödemesi gerçekleştirecek.

TURSG dün hisse geri alım programı kapsamında TL10.52 fiyat ortalamasıyla toplam 280bin adet pay alımı yapıldığını bildirdi.

DAPGM ödenmiş sermayesini %92.5 oranında bedelsiz olarak artırıyor, şirket payları bugün bölünmüş fiyatla işlem görmeye başlayacak.

tera-yatirim-menkul-degerler-a-s