Son Güncelleme:

Batıliman Liman İşletmeleri A.Ş.’nin Halka Arz Süreci Hakkında

Şirketimizin sermayesinin %100’üne sahip olduğu bağlı ortaklığı durumundaki, kapasite artırımı ve iyileştirme yatırımları ile iktisadi faaliyeti ve ekonomik verimliliği artırılacak olan “Batıliman Liman İşletmeleri A.Ş.” tarafından, 5 Aralık 2023 tarihinde KAP’ta duyurusunu yapmış olduğumuz şirket stratejimiz doğrultusunda paylarının sermaye artırımı ve/veya ortak satışı yöntemiyle halka arz edilmesine ve bu payların Borsa İstanbul A.Ş.’ye kote edilmesine izin verilmesini teminen, Sermaye Piyasası Kurulu’na şirket esas sözleşmesinin sermaye piyasası mevzuatı hükümleri ile uyumlu hale getirilmesine ve kayıtlı sermaye sistemine geçilmesine ilişkin olarak başvuru gerçekleştirilmesine karar verilmiştir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

(BTCIM) Batıçim Batı Anadolu Çimento Sanayii A.Ş. KAP bildirimi
Gönderim Tarihi: 11.12.2023
Kaynak: kap.org.tr

Batıliman Liman İşletmeleri A.Ş.

Batı Anadolu Grubu‘na 2006 yılında dahil olan Batıliman Liman İşletmeleri, İzmir ‘in Aliağa ilçesi Nemrut Körfezi‘nde hizmet vermekte olup, İzmir şehir merkezine 59 km mesafede bulunmaktadır.

Batıliman‘da 2011 yılına kadar ağırlıklı olarak grup firmalarından Batıçim‘e ait çimento ve klinker yüklerinin elleçlemesi yapılmış, ancak bölgedeki iş hacminden daha fazla pay alabilmek adına yapılan ekipman ve geri saha yatırımlarıyla birlikte sürekli büyüyen, gelişen ve tercih edilen bir liman haline gelmiştir.

Yıllık 6 Milyon Ton elleçleme kapasitesine sahip Batıliman Liman İşletmeleri; uzman kadrosu ile haftanın 7 günü 24 saat modern liman ekipmanlarıyla dökme yük, genel kargo, proje kargo, tehlikeli yük ve tehlikesiz sıvı yüklerin elleçlenmesi ile farklı seçeneklerde sunulan depolama ve lojistik imkanlarıyla bölgeye değer katmaktadır. Batıliman‘da aynı zamanda barınma, atık alım, su ikmali gibi yardımcı hizmetler de verilmektedir.

Batıliman konumu itibariyle hem gelen gemilerin yanaşmalarına ve kalkışlarına son derece elverişli, hem de karayollarına ve demiryollarına yakın mesafede faaliyet gösteren bir limandır. Aliağa ve İzmir bölgesi başta olmak üzere Manisa, Balıkesir, Aydın, Denizli, Afyon, Konya ve daha birçok bölgeye uzanan geniş bir hinterlanda sahiptir.

Dahil Olduğu Endeksler :
batiliman-liman-isletmeleri-a-s