EFELR

Efeler Çiftliği Tarım ve Hayvancılık A.Ş.

Halka Arz Bilgileri

(Taslak) - Reddedildi
Bist Kodu : EFELR
Son Güncelleme:

Özel Durum Açıklaması

08.03.2022 tarihinde yaptığımız özel durum açıklamasında Şirketimizin %84 oranında bağlı ortaklığı Efeler Çiftliği Tarım ve Hayvancılık A.Ş.’nin (“Efeler Çiftliği”) halka arzına ilişkin başvurunun Sermaye Piyasası Kurulu’na (“SPK”) yapıldığını duyurmuştuk. Söz konusu halka arz başvurumuzun mevcut aşamada uygun bulunmadığı hususu SPK’nın 14.06.2022 tarihli yazısı ile Şirketimize bugün (14.06.2022) tebliğ edilmiştir.

Tüm bu gelişmelerin yanı sıra; yüksek enflasyon ortamının yarattığı mevcut ekonomik koşullar ve piyasa koşulları da göz önünde bulundurulduğunda, halka arz fiyatı ve yatırımcı talebi açısından daha elverişli bir ortamın oluşması durumunda yatırımcılarımızın menfaatini de gözeterek halka arz konusu tekrar değerlendirilecektir. Söktaş Grup olarak yatırımcılarımıza değer yaratma hedefimiz doğrultusunda; AB standartlarında üretim yapan ve Türkiye’nin en büyük çiğ süt üretim tesislerinden birisi olan Efeler Çiftliği, çiğ süt ve katma değerli süt ürünleriyle karlı bir şekilde büyümeye devam edecektir.

Efeler Çiftliği Tarım ve Hayvancılık A.Ş.

Efeler Çiftliği, ana ortağı olan Söktaş Tekstil bünyesinde Aydın ilinin Germencik ilçesinde kurulan süt hayvancılığı tesislerinde 2007 yılında faaliyete başlamıştır.

Şirketin faaliyet konusu, tarım ve hayvancılık faaliyetleri ile ilgili ürünlerin üretimi, ticareti, ithalat ve ihracatını yapmak, tarım ve hayvancılık faaliyeti sonucunda elde edilecek olan ürünleri işlemek, işlenmiş ürünlerin ticareti, ithalatı ve ihracatını yapmak faaliyetleri, şirketin ana faaliyet alanlarını oluşturmaktadır. Makine ve ekipman yatırımını 2021 yılının ilk yarısında tamamlayan şirket, 2021 yılı Ağustos ayında öncelikli olarak pastörize süt üretimine ve 2021 Aralık ayında 600 gramlık ambalajlarda taze kaşar peyniri üretimine başlamıştır.

Şehir : Aydın Kuruluş Tarihi : 31.01.2011
Dahil Olduğu Endeksler :
efeler-ciftligi-tarim-ve-hayvancilik-a-s