HTTBT

Hitit Bilgisayar Hizmetleri A.Ş.

Halka Arz Bilgileri

Halka Arz Tarihi :
Halka Arz Fiyatı/Aralığı : 11,50 - 12,50 TL
Dağıtım Yöntemi : Oransal Dağıtım
Pay : 35,192,308 Lot
Aracı Kurum : Ünlü Menkul Değerler A.Ş.
Fiili Dolaşımdaki Pay : 33,911,052 Lot
Fiili Dolaşımdaki Pay Oranı (%) : %26.59
Bist Kodu : HTTBT
Endeks : BIST500
Pazar : Yıldız Pazar
Bist İlk İşlem Tarihi : 3 Mart 2022
Son Güncelleme:
Analist Tarih Öneri Hedef Fiyat
Deniz Yatırım 13.01.2023 Al 32,80 TL
* Burada yer alan bilgiler aracı kurumların araştırma ekibi tarafından hazırlanan ve raporlarla desteklenen verilerdir.
** Detaylı raporlar için lütfen aracı kurumunuzla irtibata geçin.
*** Sorumluluk reddi.
Yatırımcı Grubu Dağıtım
Kişi Lot Oran
Yurtiçi Bireysel 45.712 7.038.462 %20
Yüksek Başvurulu 2.461 7.038.462 %20
Yurtiçi Kurumsal 87 12.317.307 %35
Yurtdışı Kurumsal 8 8.798.077 %25
Toplam 48.268 35.192.308 %100
* Payların %5`inden fazlasını alan gerçek/tüzel kişi bulunmamaktadır.
HTTBT Grafiği (Gecikmeli)

Hitit Bilgisayar Hizmetleri A.Ş.

Hitit, 1994 yılında, havacılık endüstrisindeki uzun yıllara dayalı tecrübeleri ile sektördeki eksikliklerden yola çıkarak çok daha yenilikçi bir teknolojiyi üretebileceklerine inanan iki kadın yönetici tarafından kuruldu. Yerli beyin gücüne ve bu toprakların yaratıcılığına olan inançlarını, üretken ve gün geçtikçe büyüyen bir ekiple perçinleyen Hitit, 30 yıla yakın süredir gelişimi ve değişimi hedefleyen havacılık ve seyahat endüstrisi aktörleri için; çözüm odaklı, akıllı, güvenilir ve yaratıcı servis ve çözümler sağlamaktır. Havacılık ve seyahat sektörlerinin akıllı teknolojilerle sürdürülebilirliğini sağlamak için kendini bir rol model olarak konumlandıran Hitit, alanında dünyanın en büyük üçüncü teknoloji firmasıdır.

Dünyanın en büyük üçüncü havacılık teknolojileri firması olan Hitit başta havayolu şirketleri olmak üzere, havayolu ve seyahat sektörlerinde faaliyet gösteren firmalara yeni nesil havayolu ve seyahat yazılım çözümleri üretiyor. Havayolu yolcu taşımacılığı, rezervasyon, biletleme, check-in gibi havayolu firmalarının ticari uygulamalarını, geliştirdiği sistemler sayesinde servis hizmeti olarak dünya pazarına ihraç eden Hitit, dünyanın dört bir yanındaki havayolu firmalarına iş modellerinden bağımsız olarak çözümlerini ve hizmetlerini ulaştırıyor. Hitit aynı zamanda havayollarının tüm ihtiyaçlarını karşılayabilen çözümleri ile sektörde “one-stop-shop” olarak bilinen yani tek noktadan tüm hizmetlerin verilebildiği bir konseptin öncülerindendir. Hitit’in iş ortağı olan havayolu firmaları başka bir yazılım desteğine gereksinim duymadan bütün ihtiyaçlarını Hitit çözümleriyle karşılayabiliyorlar.

Hitit küresel çapta sektörün dijital dönüşümünün önünü açan ve kendi gelişim yolculuğunda önemli dönüm noktalarını oluşturan birçok yenilikçi gelişmeye imza attı. Bunlardan en önemlisi geliştirdiği ilk yazılım çözümü olan Crane FF (Sık Uçan Yolcu). Sektörün eksiklikleri ve havayolu firmalarının ihtiyaç ve taleplerinden yola çıkılarak üretilen Crane FF rekabetçi, ezberleri bozan ve havayolu firmalarının beklentilerini yeniden tasarlayan yapısı ile dünyanın en çok tercih edilen sistemi haline geldi. Miles&Smiles’ın tohumlarını atan teknoloji olarak tanımlayabileceğimiz Crane FF çoğu beş yıldızlı olmak üzere dünyada 40’a yakın havayolu firması tarafından kullanılarak, Hitit’in global havacılık teknolojileri alanında en üst sıralara konumlanmasını sağladı.

Sadakat sistemleri pazarındaki dikkat çekici büyümesine paralel olarak, Hitit 2000 yılında yolcu hizmet sistemleri alanında geliştirmelere başlamıştır. Yolcuların kişiselleştirilmiş seyahat ve deneyim satın alma beklentileri, çoklu kanaldan satışları ve dağıtım kapasitesine olan talebin artmasıyla sektöre esnek, benzersiz, tam entegre modüler bir platform sunma amacına yoğunlaşan çalışmalar 2003 yılında Crane PSS çözümlerinin doğmasını sağladı. İlerleyen yıllarda Hitit imzalı Crane çözümleri rezervasyon, biletleme, check-in, yolcu kalkış kontrolü, ekip planlama, sadakat yönetimi, gelir muhasebesi, gider muhasebesi, tarife planlama, operasyon kontrolü, ekip planlama, tur operatörü/charter yönetimi, mobil aplikasyon ve hava kargo ihtiyaçlarına kadar uzanan geniş bir yelpazede kapsamlı bir havacılık yönetim sistemi sunacak kapasiteye erişti.

Hitit, her biri seyahat ve IT sektöründe senelerin tecrübesine sahip uzmanlardan oluşan güçlü ekibiyle, iş ortaklarını desteklemek ve süreçlerini iyileştirmek üzere danışmanlık hizmetleri sunar.

Köklü havayollarından yeni operasyonlara, geleneksel yöntemlerden en yenilikçi iş modellerine kadar çok çeşitli alanlardan sektör deneyimini bir araya getiren Hitit, geniş bir yelpazede iş geliştirme çözümleri sunar. Operasyonunuzun başlangıç veya en zorlu aşamasında olmanız, büyüme döneminde ölçeklendirilebilirlik gerektiren sürekli değişen ihtiyaçlarınızın bulunması veya zirvede bir pazar lideri olmanız fark etmez. Hitit son teknoloji içeren çevik çözümleri ve yüksek müşteri hizmetleri ile çözüm ve hizmet sunumunda mükemmelleşmiştir.

En iyi uygulamaların paylaşılması, eğitim ve destek sunma yoluyla, Hitit, kalkış kontrol sistemi, muhasebe, biletleme, sadakat ve müşteri hizmetleri, hatlar arası ve ortak uçuş anlaşmaları, dağıtım ve satış kanalları ve başka pek çok alanda tam potansiyelini gerçekleştirmesine yardım eder.

Şehir : İstanbul Kuruluş Tarihi : 06.06.1994
httbt-hitit-bilgisayar-hizmetleri-a-s