Kırlıoğlu Kimya San. ve Tic. A.Ş.

Halka Arz Bilgileri

(Taslak)
Halka Arz Tarihi :
Halka Arz Fiyatı/Aralığı : Hazırlanıyor...
Pay : 72,500,000 Lot
Aracı Kurum : A1 Capital Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
Pazar : Yıldız Pazar
Son Güncelleme:
  Özet Bilgiler
 • Halka Arz Şekli

  - Sermaye Artırımı : 50.000.000 Lot
  - Ortak Satışı : 22.500.000 Lot (Hakan Kırlıoğlu)
  * Taslak İzahname, Sayfa 1.

 • Fonun Kullanım Yeri

  - %60-70 Amonyum nitrat üretim tesisi yatırımı.
  - %30-40 Hammadde tedariki ve işletme sermayesi.
  * Taslak İzahname, Sayfa 182.

 • Tahsisat Grupları

  - İlerleyen aşamalarda tamamlanacaktır.

 • Dağıtılacak Pay Miktarı (Olası)

  - İlerleyen aşamalarda tamamlanacaktır.

 • Finansal Tablo
  2023 2022 2021
  - Hasılat 1,7 Milyar TL 1,6 Milyar TL 838,7 Milyon TL
  - Brüt Kâr 813,9 Milyon TL 777,2 Milyon TL 335,6 Milyon TL
  * Taslak İzahname, Sayfa 105.

 • Fiyat İstikrarı

  - Planlanmamaktadır.
  * Taslak İzahname, Sayfa 179.

 • Satmama Taahhüdü

  - 1 Yıl, İhraççı.
  - 1 Yıl, Ortaklar.
  * Taslak İzahname, Sayfa 180.

 • Halka Açıklık

  - %20,71.
  * Taslak İzahname, Sayfa 169.

 • A1 Capital Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
 • * İlerleyen aşamalarda tamamlanacaktır.

Kırlıoğlu Kimya San. ve Tic. A.Ş.

Kırlıoğlu Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş., ticari faaliyetlerini yürütürken, patlayıcı madde kullanıcısı her firmaya, müşteri gözü ile değil iş ortağı bilinci ile yaklaşarak, tüm çalışanların ve kullanıcıların öncelikle güvenlik, emniyet, çevre bilinci ardından karşılıklı değer yaratma ve kazanç ilkeleri çerçevesinde faaliyet gösterebilmeleri amacıyla çağın gereklerine uygun çalışmayı hedefleyen bir firma olarak 2000 yılında yola çıkmıştır.

Kırlıoğlu, 2015 yılında, Avrupa’nın 6 ateşleme sistemi üreticisinden birisi olan ve Bosna-Hersek’te 1952 yılından beri faaliyet gösteren POBJEDA-RUDET d.d. Gorazde firmasının hisselerinin tamamını satın alarak, küresel bir oyuncu olma yolunda önemli bir adım atmıştır. Bu anlamda, firmamız ülkemizde yurt dışı yatırımı olan sektörünün tek firması ve patlatma operasyonlarında ihtiyaç olan tüm ürünleri üretebilen dünyadaki tek Türk şirketi konumundadır.

Kırlıoğlu, ürettiği ürünleri, yalnızca Türkiye ve Bosna-Hersek’teki müşterilerine ulaştırmakla kalmayıp, 45 farklı ülkeye ihracat yaparak ülkemiz bayrağını bu ülkelerde taşımakta ve sektöründe en çok ihracat yapan firma ünvanını da elinde bulundurmaktadır.

Türkiye'de ilk ve tek olan Elektronik Kapsül Üretim Ünitesinin ve Elektronik Kapsülde kullanılan Çip ve Kart Ünitesinin inşası 2019 yılı içerisinde bitirilerek test üretimlerine başlanmış ve seri üretime 2021 yılının ilk çeyreğinde geçilerek DETEX ELECTRONIC markası ile pazara sürülmüştür. Bu ürünümüzün Yazılım (Software) ve Donanım (Hardware) kısımları dahil olmak üzere tamamen hiçbir teknoloji transferi yapılmadan firmamız tarafından geliştirilmiştir.

2019 yılı içerisinde, Türkiye’de ilk ve tek %100 yerli üretim Yer Altı Bulk Emülsiyon Şarj Ünitesi’nin MINEMOLE ismi ile imalatı ve testleri tamamlanmış olup, yer altı ve tünel patlatma operasyonları için geliştirilen özel formülasyon ürünle birlikte aktif olarak kullanılmaktadır.

2014 yılında, Afyonkarahisar’daki tesislerinde, Türkiye’nin ilk ve tek Grizu Emniyetli Emülsiyon ürününü MethanEX markası ile üreterek ve yine ülkemizde ilk ve tek olan onaylı Metan Patlayıcı Test Ünitesinde test ederek piyasaya süren firmamız, bu alanda bir açığı doldurmakta, ülkemiz yer altı kömür madenciliğine büyük bir katkı sağlamaktadır.

Kırlıoğlu firması, sadece ülkemizde değil aynı zamanda Avrupa’da sahip olduğu tesisleri ve satış ağıyla, ülkemizi tüm dünyada temsil eden %100 Türk sermayeli bir firma olarak, her geçen gün emin adımlarla toplam 600’ü aşan çalışan sayısı ve iş ortakları ile birlikte büyümeye gelişmeye devam etmektedir.

Şehir : Afyonkarahisar Kuruluş Tarihi : 12.06.2000
Dahil Olduğu Endeksler :
kirlioglu-kimya-san-ve-tic-a-s