KULE

(Global Tower) Kule Hizmet ve İşletmecilik A.Ş.

Halka Arz Bilgileri

(Taslak) - Başvuru Sürecinde
Bist Kodu : KULE
Son Güncelleme:

(Global Tower) Kule Hizmet ve İşletmecilik A.Ş.’ nin Halka Arz Süreci Hakkında

Şirketimiz Yönetim Kurulu, sermayesinin tamamına sahip olduğumuz bağlı ortaklığımız Kule Hizmet ve İşletmecilik Anonim Şirketi’nin (“Global Tower”) paylarının bir kısmının, Sermaye Piyasası Mevzuatı ve ilgili diğer mevzuat hükümleri çerçevesinde, piyasa koşullarına bağlı olarak, yurt içinde ve gerektiğinde yurt dışında halka arzına ilişkin hazırlık çalışmalarının başlatılmasına karar vermiştir. Bu kapsamda, Global Tower’ın mevcut esas sözleşmesinin sermaye piyasası mevzuatı hükümlerine uyumunu sağlamak amacıyla tadili ve bu çerçevede mevzuatın öngördüğü gerekli her türlü iş ve işlemin ifası için yönetimi yetkilendirmiştir.

(TCELL) Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. KAP bildirimi
Gönderim Tarihi: 23.12.2022
Kaynak: kap.org.tr

(Global Tower) Kule Hizmet ve İşletmecilik A.Ş.

2006 yılında %100 Turkcell iştiraki olarak kurulan Global Tower, Türkiye’nin ilk bağımsız kule şirketidir. 2006 yılında sektöre kule hizmetleri sunarak giren Global Tower bugün, GSM ve sabit hat operatörleri, TV ve radyo kanalları, servis sağlayıcılar gibi müşterilerinin saha ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Portföyündeki servis noktalarının bir kısmı kuleli olup diğerleri bina üstü veya bina içi sistemlerdir. Bu sahalara ek olarak mobil kuleyle de hizmet sunmaktadır.

Global Tower iş ortaklarıyla birlikte müşterilerine hızlı ve kaliteli çözümler sağlamaktadır. Türkiye’de yapılandırılan farklı bölgelerde, çözüm ortakları ile kiralama ve bakım süreçleri yönetilmektedir. Bu yapı sayesinde çözüm ortaklarının en uzak mesafedeki sahayla arasında 90 km’den daha az bir mesafe bulunmaktadır.

Çorlu ve Ankara’daki Uydu Yer İstasyonları üzerinden müşterilerine uçtan uca kapalı devre uydu hizmeti sağlanmaktadır. 2000’in üzerinde müşteri lokasyonunda sistem birincil hat ve yedekleme için kullanılmakta olup, Turkcell Grup firmalarına, kamu ve kurumsal müşterilere uydu hizmeti sunulmaktadır.

Şehir : İstanbul
Dahil Olduğu Endeksler :
kule-hizmet-ve-isletmecilik-a-s