Galata Menkul – Model Portföy ve Hisse Önerileri / 10.10.2023

Galata Menkul – Model Portföy ve Hisse Önerileri / 10.10.2023

- Özet -

galata-menkul-model-portfoy-ve-hisse-onerileri-10-10-2023

Model Portföy Permansı

galata-menkul-model-portfoy-ve-hisse-onerileri-10-10-2023-performans

Model Portföy Revizeleri;
BIMAS(Bim Birleşik Mağazalar) için 28 Ağustos tarihinde yazmış olduğumuz 2023/2.Çeyrek Finansal Değerlendirme Raporu kapsamında; 232,00 TL olan hedef fiyatımızı 309,00 TL’ye yükseltmiş ve ‘’TUT’’ tavsiyemizi de korumuştuk.

Hedef fiyatımıza ulaşan şirket hisselerindeki yeni hedef fiyatımızı 376,00 TL’ye yükseltiyor ve ‘’TUT’’ tavsiyemizi de ‘’AL’’a çeviriyoruz.

Gerekçeler;
Şirket, korunaklı bir maliyet yapısı yürütmekte ve bu kapsamda kâr marjları çok yüksek olmasa da; başta Gıda olmak üzere yüksek enflasyon ortamının şirketin satışını gerçekleştirdiği ürünler üzerinde sağladığı fiyatlandırma avantajı ile de düzenli nakit akışı sağlamaya devam etmekte.

Şirket yurt içi ve yurt dışı şube ağını da düzenli olarak büyütmeye devam ediyor.

Jeopolitik unsurlar gibi son zamanlarda artan risklerin; kur ve enerji fiyatları üzerinden perakende fiyatlarını daha fazla artıracağı beklentisiyle tüketicileri önden yüklemeli alımlara yöneltmesi olası.

Şirketin operasyonel finansmanını iç kaynaklar vasıtasıyla sağlıyor olması ve operasyonlarının büyük çoğunluğunun TL üzerinden gerçekleşiyor olması; kur ve likidite sıkışıklığı risklerini oldukça sınırlamaktadır.

galatamenkuldegerler