İnfo Yatırım – Hisse Önerileri / 08.09.2023

İnfo Yatırım – Hisse Önerileri / 08.09.2023

- Özet -

Alarko Holding – ALARK
Yeni iş kollarından karlılığa katkı beklentisi
Alarko Holding hedef fiyatımızı 102 TL’den 147 TL’ye yükselterek AL tavsiyemizi korumaya devam ediyoruz. 2Ç23 karı beklentilerin üzerinde gerçekleşen Alarko Holding’de Cenal Termik Santrali’nde bakım ve HES tarafındaki kuraklık sebebiyle elektrik üretiminde %23 azalış gerçekleşti. Zirveleri gören 2022 yılı enerji karlarının ardından ilerleyen dönemde de görece yüksek devam eden enerji fiyatlarının yarattığı katkıya ek olarak, Alarko’nun tarım ve seracılık girişimlerinin ilerleyen yıllarda kardaki payını belirgin olarak artırma potansiyeli mevcut. Net döviz varlıkları ise olumlu faktörler arasında.
Şirket güncel piyasa değerine göre (23T 2,7 F/K) çarpanıyla işlem görmektedir.

Bim Birleşik Mağazalar – BIMAS
Devam Eden Yükseliş Potansiyeli
Bim Birleşik Mağazalar hedef fiyatımızı 212 TL’den 309 TL’ye yükselterek AL tavsiyemizi korumaya devam ediyoruz. Gıdaya olan talebin indirim marketler üzerindeki ağırlığı artmaya devam ediyor. Alım gücünün düşmesi mağaza trafiğinde geri çekilme olarak görülse de sepet hacimleri artış gösteriyor. Deprem kaynaklı mağaza kapanmaları olmasına rağmen şirketin hızlı toparlanma göstermesi ise destekleyici faktörler arasında.
Şirket güncel piyasa değerine göre (23T 10,6 F/K, 7,9 FD/FAVÖK) çarpanlarıyla işlem görmektedir.

Mavi Giyim – MAVI
Enflasyon Rüzgarı Devam Ediyor
Mavi Giyim hedef fiyatımızı 89,35 TL’den 158 TL’ye yükselterek AL tavsiyemizi korumaya devam ediyoruz. Enflasyondaki yüksek seyrin devam etmesi perakende sektörünü desteklemeye devam edeceğini öngörüyoruz. Toptan satışların ise ilave pozitif etkisi perakende tarafında oluşabilecek talep daralmasını dengeliyor. Net nakit pozisyonunu koruyan şirketin artan borçlanma maliyetlerinden olumsuz etkilenmemesi ise destekleyici olan bir diğer faktör.
Şirket güncel piyasa değerine göre (23T 7,7 F/K, 4,9 FD/FAVÖK) çarpanlarıyla işlem görmektedir.

infoyatirim