Vakıf Yatırım – Hisse Model Portföy / 16.06.2023

Vakıf Yatırım – Hisse Model Portföy / 16.06.2023

- Özet -

vakif-yatirim-hisse-model-portfoy-16-06-2023

Model Portföyümüze TAV Havalimanları Holding’i ekliyor, Türk Traktör ve Yayla Agro Gıda’yı çıkarıyoruz…

Model portföyümüz, yılbaşından bu yana endeksi %12 yenmeyi başardı. Türk Traktör, model portföye eklememiz sonrasında %25 getiri performansı sergilerken, endeksi de %12 yendi. Yayla Agro Gıda ise aynı dönemde %5,5 negatif getiri performansı sergilerken, endeksten %15 negatif ayrıştı. Türk Traktör’ü kar realizasyonu, Yayla Agro Gıda’yı da beklediğimiz getiriyi elde edememesine bağlı olarak model portföyden çıkarıyoruz.

Model Portföyümüze, güçlü seyreden havalimanı trafiği ve yükseliş potansiyeline bağlı olarak TAV Havalimanları Holding’i ekliyoruz. Mevcut durumda BIST100 endeks hedefimiz 6.200 seviyesinde yer almakta olup, endekse ilişkin kısa vadeli görüşümüz “Temkinli İyimser” olarak devam etmektedir. Model portföyümüzde banka ağırlığı %25 (BIST100: %11,9) seviyesinde yer almaktadır.

Hisse Model Portföyde Önerdiğimiz Hisseler
Migros: Online operasyonlarının desteğinde güçlü sonuçlarını sürdürmesini beklediğimiz Migros’u, 299,00 TL hedef fiyatımız ile model portföyde tutmaya devam ediyoruz.
Şişe Cam: Güçlü operasyonel performansın devamını beklediğimiz Şişe Cam’ı 60,80 TL hedef fiyatla model portföyümüzde tutmaya devam ediyoruz.
BİM: Yüksek seyreden enflasyon, trafik büyümesi ve mağaza açılışları ile güçlü operasyonel performansını sürdüren BİM’i, 219,00 TL hedef fiyat ile model portföyümüzde tutuyoruz.
Akbank: Sektörde, güçlü sermaye yeterliliği ve likidite yapısı ile beğendiğimiz Akbank’ı 23,4 TL hedef fiyat ile model portföyümüzde yer vermeye devam ediyoruz.
Koç Holding: Koç Holding’i 108,00 TL hedef fiyat ile model portföyümüzde yer vermeye devam ediyoruz.
TAV Havalimanları Holding: Güçlü seyreden havalimanı trafiği ve yükseliş potansiyeline bağlı olarak TAV Havalimanları’nı 105,00 TL hedef fiyat ile model portföyümüze ekliyoruz.
TSKB: Mevcut durumda sektördeki regülasyondan etkilenmeyen, 2023 yılında da net karında artış elde ederek, sektörde pozitif ayrışma göstermesini beklediğimiz TSKB’yi 5,08 TL hedef fiyat ile model portföyümüzde tutmaya devam ediyoruz.

vakifyatirim