OZBAL

Özbal Çelik Boru Sanayi Ticaret ve Taahhüt A.Ş.

Halka Arz Bilgileri

Halka Arz Tarihi :
Halka Arz Fiyatı/Aralığı : 4,10 TL
Pay : 7,000,000 Lot
Aracı Kurum : Global Menkul Değerler A.Ş.
Bist Kodu : OZBAL
Bist İlk İşlem Tarihi : 28 Temmuz 2011
Son Güncelleme:

Özbal Çelik paylarının kottan çıkarılması ve Erciyas Çelik paylarının işlem görmeye başlaması

Payları Ana Pazar’da işlem gören Özbal Çelik Boru Sanayi Ticaret ve Taahhüt A.Ş.’nin (Özbal) tüm aktif ve pasifleriyle bir bütün olarak devrolunmak suretiyle Erciyas Çelik Boru Sanayi A.Ş. (Erciyas Çelik) bünyesinde birleşmesine ilişkin olarak yapılan özel durum açıklamaları çerçevesinde Özbal payları, 13/01/2022 olarak duyurulan pay dağıtım tarihinden itibaren Kotasyon Yönergesinin 23/1-ç maddesi kapsamında kottan çıkarılacak olup, Erciyas Çelik payları aynı tarihte Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacaktır. Bu kapsamda, Özbal payları Borsamızda en son 12/01/2022 tarihinde işlem görmüş olacaktır.

Erciyas Çelik payları ERCB.E koduyla ve serbest marjla işlem görmeye başlayacaktır. ERCB.E pay sırasında işlem gerçekleşinceye kadar serbest marj uygulanacak olup, oluşan ilk işlem fiyatı o seansın devamı için baz fiyat olacaktır. İlgili sırada baz fiyatın oluştuğu seansın sonuna kadar piyasa emri ve piyasadan limite emri girilemeyecektir. İlgili sırada maksimum emir değeri 3.000.000 TL olacaktır.

Borsa İstanbul A.Ş. KAP bildirimi
Gönderim Tarihi: 12.01.2022
Kaynak: kap.org.tr

Özbal Çelik Boru Sanayi Ticaret ve Taahhüt A.Ş.

Tarsus Organize Sanayi Bölgesinde (Mersin) 42000 m² lik alan içerisinde kurulu 16000 m² lik kapalı üretim tesisinde Ø 6" ten Ø 100" e kadar spiral kaynaklı çelik boru üretimi yapılmakta ve yıllık üretim kapasitesi 150.000 Ton'dur. Ayrıca firmada Ø 1/2 " ten Ø 100 " e kadar iç ve/veya dış izolasyon işlemleri yapılmaktadır. Bu izolasyonlar müşteri talebine göre iç epoxy, iç bitüm, iç beton/dış polietilen, dış bitüm, dış coaltar enamel, dış epoxy olabilmektedir.

Özbal Çelik Boru'da müşteriden gelen talepler doğrultusunda spiral kaynaklı borular için gerekli bağlantı şekillerinin (ek form parçaları) üretimi ve bunların izolasyonlarında yapılabilmektedir.

Firmada, TS EN ISO 9001:2008, API5L, ISO 14001:2004 ve OHSAS Entegre Yönetim Sistemleri dahilinde gerçekleştirilmektedir. Tesislerinde ayrıca TS, DIN, AWWA, ASTM, BS, UNI, JIS, GOST, ANSI, ISO gibi uluslararası standartlara uygun üretim yapılmaktadır.

Üretilen spiral kaynaklı borular doğal gaz, petrol ve su borusu hatlarında, liman inşaatlarında kazık borusu ve genel amaçlı olarak kullanılmaktadır.

Şirketin çok büyük bir lojistik avantajı bulunmakta olup, üretim tesisinin konumu itibariyle her türlü taşımacılık ağına yakındır.

Dahil Olduğu Endeksler :