PSDTC

Pergamon Status Dış Tic. A.Ş.

Halka Arz Bilgileri

Halka Arz Tarihi :
Halka Arz Fiyatı/Aralığı : 7,50 TL
Pay : 1,480,000 Lot
Aracı Kurum : A1 Capital Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
Fiili Dolaşımdaki Pay : 5,502,620 Lot
Fiili Dolaşımdaki Pay Oranı (%) : %74.10
Bist Kodu : PSDTC
Endeks : BIST500
Pazar : Ana Pazar
Bist İlk İşlem Tarihi : 12 Kasım 2014
Son Güncelleme:
Yatırımcı Grubu Dağıtım
Kişi Lot Oran
Yurtiçi Gerçek 185 - -
Yurtiçi Tüzel 4 - -
Toplam 189 1.480.000 %100
PSDTC Grafiği (Gecikmeli)

Pergamon Status Dış Tic. A.Ş.

Yarım asırdan fazla geçmişi olan Öztüre Grubunun dış ticaret işlemlerini tek elden ve profesyonelce yürütmek, ihracatta KDV iadelerini aksatmadan ve daha doğru bir sistemle alabilmek için, 2001 yılında İzmir’de kurduğu Pergamon Dış Ticaret A.Ş., zaman içinde grup dışındaki firmalara da hizmet vermeye başlamıştır. Yeminli Mali Müşavirlere standartların üzerinde kontrol yaptırılmasına rağmen, iç denetim organizasyonu aracılığıyla firmaları daha etkin denetleyerek, başlangıçta önlem almayı ilke haline getiren şirket, seçici ve titiz stratejisi ile hızlı bir büyüme kaydetmiştir. Pergamon kuruluşunu takip eden yıl ihracat rakamında 51 milyon $’ı aşarak DTSŞ ünvanını almıştır.

İzmir ve Ege Bölgesi hazır giyim / konfeksiyon sektörünün önde gelen gruplarından Roteks Grubu'nun dış ticaret firması olarak faaliyet göstermekte olan Status Dış Ticaret A.Ş. ise; 2003 yılında gerçekleştirdiği 54 milyon $ ihracat ile DTSŞ ünvanını kazanmış ve ihracat sektörünün önemli firmalarından biri haline gelmiştir.

Ana faaliyet konusu kireç üretimi olan ve Türkiye’nin sektördeki en büyük ismi Öztüre Grubu ile ana faaliyet konusu hazır giyim / konfeksiyon olan ve Ege Bölgesinin sektördeki en büyük isimlerinden Roteks Grubu 2005 yılında güçlerini birleştirme kararı almışlardır. Öztüre Grubuna ait Pergamon ile aynı nedenle kurulan ve zamanla kendi grubu dışındaki firmalara da hizmet vermeye başlayan Roteks Grubuna ait Status’un birleşmesi sonucu, Pergamon Status Dış Tic. A.Ş. ünvanını alarak faaliyetine devam etmektedir.

Şehir : İzmir
pergamon-status-dis-tic-a-s