Halka Arz Tarihi :
Halka Arz Fiyatı/Aralığı : Hazırlanıyor...
Son Güncelleme:

Yeşil Global Enerji A.Ş.’nin Halka Arz Süreci Hakkında

Şirketimizin %29,90 hissesi oraninda iştiraki olan Yeşil Global Enerji A.Ş.’nin, 29.12.2022 tarihinde toplanan yönetim kurulu üyelerinin almış olduğu karara istinaden, İştirakimiz Yeşil Global Enerji A.Ş.’nin şirket paylarının 2023 yılında halka arz edilmesi amacıyla İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ile sözleşme imzalanmasına Halka Arz edilecek payların Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamasına ve bu kapsamda Şirket Esas Sözleşmesi’nin Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat hükümlerine uygun hale getirilmesi amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu’na ön izin başvurusunda bulunulmasına karar verilmiştir.
İştirakimiz Yeşil Global Enerji A.Ş.’nin halka arz süreci ile ilgili gelişmeler kamuoyu ve yatırımcılar ile paylaşılacaktır.

(YYAPI) Yeşil Yapı Endüstrisi A.Ş. KAP bildirimi
Gönderim Tarihi: 29.12.2022
Kaynak: kap.org.tr

Yeşil Global Enerji A.Ş.

Yeşil Global Enerji, temeli 2007’de atılan ve kurulduğu günden bugüne yaptığı yatırımlar ile enerji sektöründe birçok ilke imza atmış, birçok ödül kazanmış bir yatırım firmasıdır. Yeşil Global Enerji, 2009 yılında alanında Avrupa’nın en büyüğü ünvanına sahip Odayeri Çöp Gazı Santralini devreye almıştır (Kemerburgaz/İstanbul). Türkiye’de Çöp Gazı Santrali yatırımlarına devam eden Yeşil Global Enerji, 2010 yılında Kömürcüoda, Şile, 2012 yılında Solaklar, Kocaeli, 2015 yılında Dilovası, Kocaeli santrallerini devreye almıştır.

Yeşil Global Enerji geçen 11 yıl içerisinde sürekli gelişen şirket vizyonu ve sürdürülebilir yatırım anlayışı ile Çöp Gazı projelerinin yanı sıra Rüzgar Enerjisi ve Jeotermal Enerji projeleri yatırımlarına da devam etmektedir. Yeşil Global Enerji uzman ve dinamik kadrosu, sektördeki tecrübesi ile enerji projelerinde tecrübeli bir yatırımcı haline gelmiştir.

Şehir : İstanbul
Dahil Olduğu Endeksler :
yesil-global-enerji-a-s