TABGD

Tab Gıda San. ve Tic. A.Ş.

Halka Arz Bilgileri

Halka Arz Tarihi :
Halka Arz Fiyatı/Aralığı : 130,00 TL
Dağıtım Yöntemi : Eşit Dağıtım
Pay : 52,500,000 Lot
Aracı Kurum : İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
Fiili Dolaşımdaki Pay : 52,460,187 Lot
Fiili Dolaşımdaki Pay Oranı (%) : %20.07
Bist Kodu : TABGD
Endeks : BIST100
Pazar : Yıldız Pazar
Bist İlk İşlem Tarihi : 26 Ekim 2023
Son Güncelleme:
Özet Bilgiler
Analist Tarih Öneri Hedef Fiyat
İş Yatırım 31.05.2024 Al 197,36 TL
* Burada yer alan bilgiler aracı kurumların araştırma ekibi tarafından hazırlanan ve raporlarla desteklenen verilerdir.
** Detaylı raporlar için lütfen aracı kurumunuzla irtibata geçin.
*** Sorumluluk reddi.
Yatırımcı Grubu Dağıtım
Kişi Lot Oran
Yurt İçi Bireysel 4.943.543 40.983.172 %78.1
Grup Çalışanları 5.673 1.016.828 %1.9
Yurt İçi Kurumsal 246 10.500.000 %20
Toplam 4.949.462 52.500.000 %100
* Payların %5`inden fazlasını alan gerçek/tüzel kişi bulunmamaktadır.
TABGD Grafiği (Gecikmeli)

Tab Gıda San. ve Tic. A.Ş.

Türkiye’de 1994 yılından beri gıda sektöründe faaliyet gösteren TAB Gıda’nın hızlı servis sektöründeki faaliyetleri, 1995 yılında Burger King®’in master franchisee haklarını alarak Türkiye’ye getirmesiyle başlamıştır. Türkiye’deki faaliyetlerine 1995 yılında TAB Gıda bünyesine katılmasıyla başlayan alevde ızgara ateşinin kralı Burger King®, kısa sürede restoran zincirlerinin halkalarını çoğaltarak vazgeçilmez lezzetlerin adresi olmuştur ve bugün Türkiye genelindeki 700'den fazla restoranı ile lezzet düşkünlerine hizmet vermektedir.

Hızlı servis sektöründe kalite ve sağlık ilkelerinden asla taviz vermeyen TAB Gıda, hayatın en lezzetli dilimini sunan Sbarro®'yu Türk halkı ile 2006 yılında buluşturmuştur. Kısa sürede Türk halkının da beğenisini kazanmış Sbarro® lezzetleri Türkiye genelinde 100'ü aşkın restoranı ile birçok noktaya ulaşmaktadır.

TAB Gıda, eşsiz lezzet formülleriyle geleneksel lezzetlerini otantik tatlarla birleştiren, 12 saat önceden özel baharatlarla marine edilen, çıtır çıtır ve sıcacık servis edilen Popeyes® tavuklarını Türkiye’deki tavuk severler ile 2007 yılında buluşturmuştur. Popeyes®, Türkiye’de 300'e yakın restoran sayısına ulaşarak, tavuktan vazgeçemem diyenlerin lezzet durağı olmaya devam etmektedir.

Sıra dışı ve doyurucu lezzetlerin vazgeçilmez adresi Arby’s®, Türkiye’de TAB Gıda güvencesiyle 2010 yılında hizmet vermeye başlamıştır. "Etçiyiz Biz" diyenlerin vazgeçilmez adresi haline gelen Arby’s®, Türkiye genelinde 80’den fazla restoranında geniş ürün yelpazesiyle lezzet tutkunlarına fırınlanmış dana etinin en özel halini sunmaktadır. 4 saat ağır ağır fırınlanmış dana etinden özenle dilimlenmiş Roast Beef, özel baharatlarıyla 12 saat marine edilmiş 4 saat fırınlanmış biftek eti, 16 saat fırınlanmış özel Arby’s® teknikleriyle fümelenmiş kaburga eti ile et tutkunlarının gününe lezzet katmakta; sırrı şeklinde değil, lezzetinde gizli olan Curly Fries ile benzersiz seçenekler arayanların tek adresi olmaya devam etmektedir.

2013 yılında, 20 yıllık deneyimini işin ustalarıyla birleştirip Türkiye’nin döner restoran zinciri Usta Dönerci® markasını yaratan TAB Gıda, konusunda uzman çalışanlarıyla yüksek kalitede ürünlerini, uygun fiyat ve üstün hizmet kalitesi ile bütünleştirerek misafirlerine sunmaktadır. Usta Dönerci® ürünlerinin benzersiz lezzeti, özenle seçilen malzemelerden gelmektedir. “Güvenilir Kaynaktan Lezzetli Et, Hızlı Servis, Ulaşılabilir Fiyat” politikasından ödün vermeden, uluslararası kalite standartlarında üretim yapan tedarikçilerle çalışan Usta Dönerci®, misafirlerine her zaman kaynağı belli, kaliteli malzemeler ile hazırlanmış leziz, zengin ve ekonomik menüler sunmaktadır. Lokal lezzetleri menüsünde bulunduran Usta Dönerci®, özel sosu ve mis gibi tereyağıyla vazgeçilmez lezzetler arasında yer alan nefis iskenderi ve doyurucu enfes dürümleri ile hızlı servis restoran sistemiyle modern bir şekilde hizmet vermektedir. TAB Gıda, Türkiye genelindeki 140’dan fazla Usta Dönerci® restoranında, misafirlerini geleneksel lezzet deneyimi yaşatmaya davet etmektedir.

2019 yılında kurulan Usta Pideci®, TAB Gıda’nın çeyrek asırlık tecrübesi ile Usta Dönerci®’ den sonra kendi yarattığı ikinci markasıdır. Özenle seçilen malzemeler, güvenilir kaynaktan gelen şarküteri ve dana eti ile klasik yöntemlere sadık kalarak hazırlanmış nefis pide çeşitleri sunan Usta Pideci®, “50 cm’lik Dev Pideler!” sloganı ile pide severlere eşsiz bir deneyim sunmaktadır. TAB Gıda, 2022 Ekim ayı itibarıyla dünyanın en büyük restoran zincirlerinden Subway®’i de Türkiye’de temsil ettiği markalar arasına eklemiştir. Türkiye’de 80’den fazla restoranla hizmet veren Subway®, 100’den fazla ülkede bulunan 37.000’i aşkın restoranıyla her gün milyonlarca ziyaretçiye siparişe göre taze olarak hazırlanmış sandviçler, dürümler ve salatalar sunmaktadır.

Şehir : İstanbul Kuruluş Tarihi : 29.07.1994
tabgd-tab-gida-san-ve-tic-a-s