VERUS

Verusa Holding A.Ş.

Halka Arz Bilgileri

Halka Arz Tarihi :
Halka Arz Fiyatı/Aralığı : 11,30 TL
Pay : 7,000,000 Lot
Aracı Kurum : Eti Yatırım A.Ş.
Fiili Dolaşımdaki Pay : 14,876,724 Lot
Fiili Dolaşımdaki Pay Oranı (%) : %21,25
Bist Kodu : VERUS
Endeks : BIST500
Pazar : Yıldız Pazar
Bist İlk İşlem Tarihi : 19 Kasım 2013
Son Güncelleme:
Yatırımcı Grubu Dağıtım
Kişi Lot Oran
Yurtiçi Gerçek 564 - -
Yurtiçi Tüzel 2 - -
Yurtdışı Fon 1 - -
Toplam 567 7.000.000 %100
VERUS Grafiği (Gecikmeli)

Verusa Holding A.Ş.

2006 yılında kurulan Verusa Holding, kuruluşundan bugüne güçlü büyüme potansiyeline sahip sektörler ve şirketlere yaptığı yatırımlarla, verimlilik ve kârlılık artışına odaklanarak ekonomiye, istihdama ve tüm paydaşlarına katma değer sunmaya devam etmektedir.

Mevcut stratejik yatırımlarını yenilenebilir enerji, madencilik, kimya, çelik ürünleri, teknoloji ve yazılım, girişim sermayesi, gıda ve sağlık sektörlerinde değerlendirmektedir.

Verusa Topluluğu’na bağlı şirketler, Türkiye genelinde faaliyetlerini sürdürmekte olup ürünlerini ve projelerini Avrupa, Orta Doğu, Asya, Afrika, Kuzey ve Güney Amerika’da pazarlamaktadır.

Verusa Holding, tüm faaliyetlerinde insan, toplum ve çevreye duyarlılığı, etik ve kurumsal değerlere mutlak bağlılığı odak noktasına alarak, yenilikçi atılımları ile sektördeki güçlü konumunu daha ileriye taşımayı hedeflemektedir.

Farklı sektörlerdeki deneyimlerini etkin bir şekilde yeni yatırımlarına aktarırken, faaliyetlerden kaynak yaratmak, kaynakları doğru yatırımlarda kullanmak, mevzuat ve yasalara tam uyumu sağlamak, üstün hizmet, kalite, açıklık, şeffaflık ile tüm paydaşlarının beklentilerini karşılamak temel ilkeleri arasındadır.

Holding faaliyetleri, Yönetim Kurulu, Yönetim Kurulu’na bağlı olarak CEO, Sektör Grup Yöneticileri ve Yönetim Kurulu’na bağlı Denetim, Kurumsal Yönetim, Riskin Erken Saptanması ve Sürdürülebilirlik Komiteleri tarafından yürütülmektedir.

Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için sürdürülebilirlik ilkelerine uyumlu projeler geliştiren ve sorumlu bir kurumsal vatandaş olarak hareket eden Verusa Grubu, 2020 yılında Global Reporting Initiative (GRI) standartlarındaki ilk sürdürülebilirlik raporunu yayınlamıştır.

Şehir : İstanbul
verusa-holding-a-s