Kıraç Galvaniz Telekominikasyon Metal Makine İnşaat Elektrik San. ve Tic. A.Ş.

Halka Arz Bilgileri

(Taslak)
Halka Arz Tarihi :
Halka Arz Fiyatı/Aralığı : Hazırlanıyor...
Dağıtım Yöntemi : Eşit Dağıtım **
Pay : 45,000,000 Lot
Aracı Kurum : İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
Pazar : Ana Pazar
Son Güncelleme:
  Özet Bilgiler
 • Halka Arz Şekli

  - Sermaye Artırımı : 45.000.000 Lot
  * Taslak İzahname, Sayfa 1.

 • Fonun Kullanım Yeri

  - %40 İşletme sermayesi.
  - %35 Yeni tesis yatırımı.
  - %15 Finansal borç ödemeleri.
  - %7.5 Makine yatırım finansmanı.
  - %2.5 Yurt dışı pazar payının güçlendirilmesi.
  * Taslak İzahname, Sayfa 197.

 • Tahsisat Grupları

  - *** Lot (%***) Yurt İçi Bireysel Yatırımcı
  - *** Lot (%***) Yurt İçi Kurumsal Yatırımcı
  - *** Lot (%***) Yurt Dışı Kurumsal Yatırımcı
  * Taslak İzahname, Sayfa 188.

 • Dağıtılacak Pay Miktarı (Olası)

  - İlerleyen aşamalarda tamamlanacaktır.

 • Finansal Tablo
  2023 2022 2021
  - Hasılat 1,0 Milyar TL 749,1 Milyon TL 418,4 Milyon TL
  - Brüt Kâr 410,3 Milyon TL 186,5 Milyon TL 84,7 Milyon TL
  * Taslak İzahname, Sayfa 109.

 • Fiyat İstikrarı

  - Planlanmamaktadır.
  * Taslak İzahname, Sayfa 194.

 • Satmama Taahhüdü

  - 1 Yıl, İhraççı.
  - 1 Yıl, Ortaklar.
  * Taslak İzahname, Sayfa 195.

 • Halka Açıklık

  - %26,47.
  * Taslak İzahname, Sayfa 176.

 • ** Bireysele Eşit Dağıtım.
  *** T1-T2 Kullanılamaz.

 • İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
 • * İlerleyen aşamalarda tamamlanacaktır.

Kıraç Galvaniz Telekominikasyon Metal Makine İnşaat Elektrik San. ve Tic. A.Ş.

Kıraç Galvaniz, 2006 yılında Kıraç Group bünyesinde, sıcak daldırma galvanizleme hizmeti vermek amacıyla Türk sanayinin gelişen merkezi Bursa’da kurulmuştur. Kurulduğu yıldan bu yana Bursa bölgesindeki tek sıcak daldırma galvanizleme tesisi olma özelliğini taşıyan şirket, 2010 yılında faaliyet alanını genişleterek çelik otokorkuluk sistemleri imalatı ve montajına başlamış, ülkenin sayılı otokorkuluk tedarikçisi firmalarından biri olmuştur. ARGE’ye verdiği önem, piyasanın ihtiyaç duyduğu ürünleri analiz kabiliyeti ile dinamik, genç ve alanında uzman ekibi ile sektörde kısa sürede saygın bir konuma sahip olmuştur.

Kıraç Galvaniz, ana faaliyetleri olan çelik otorkorkuluk imalatı ve sıcak daldırma galvanizlemenin yanı sıra motosiklet koruyucu bariyer, ses ve gürültü bariyerleri, solar enerji sistemleri konstrüksiyonu imalat/montajı, çarpışma yastığı, trafik işaret ve levhaları, yaya korkuluğu satışı/montajı alanında da hizmet vermektedir.

Kıraç Galvaniz, Türkiye’de otokorkuluk sistemlerine ait CE belgesi kullanımı zorunluluğu getirilmesine istinaden ilk adımı atmış ve ilk çarpışma testini yaptırarak sektördeki diğer firmalara da örnek teşkil etmiştir. Ürün gamında bulunan tüm çelik otokorkuluk sistemleri EN 1317-1 ve EN 1317-2 Avrupa Standartlarına uygun çarpışma testlerine tabi tutulmuş ve CE belgeleri alınmıştır. Firmanın tüm ürünleri ve sıcak daldırma galvanizleme hizmeti “TCK” markası ile güvence altına alınmıştır. Türkiye’de yol güvenliği bilincinin artırılması, dünya standartlarında ulaşım koşullarının ülkemizde de uygulanmasını sağlamak amacıyla 2014 yılında kurulan Çelik Otokorkuluk ve Yol Güvenlik Sistemleri Derneği’nin (TOD) lider firmalarından biridir. Ayrıca üyesi olduğu Avrupa Yol Federasyonu (ERF) ve Uluslararası Yol Federasyonu’nun (IRF) yol güvenliği alanındaki faaliyetlerini takip etmekte ve desteklemektedir.

Toplam 10000 m2’lik iki tesiste üretim faaliyetlerine devam eden yapan Kıraç Galvaniz, aylık 6000 ton metal imalat ve 3000 ton galvanizleme kapasite ile sektör ihtiyaçlarını kolaylıkla sağlamaktadır. Geniş, ileri teknoloji özelliklerine sahip modern makine parkı ile hem yurtiçi hem de yurt dışında etkinliği, hızı, çevreciliği ve kalitesi ile tercih edilen bir firma haline gelmiş bulunmaktadır. Yaklaşık 130 kişilik kalifiye ve kendini başarmaya adamış ekibi ile tüm ürün ve hizmetlerini geliştirmeye devam etmektedir. Sahip olduğu bilgi ve beceri sayesinde ürün ve hizmet sağlanmanın her aşamasında verdiği teknik destek ile müşterileriyle uzun soluklu iş birlikleri sağlamayı hedef edinmiştir. Değişmez prensibi daima iyileşme ve gelişme olan Kıraç Galvaniz, sektördeki lider konumu, eğitimli idari-teknik kadrosu, güçlü makina-ekipman parkı ve finansman temin kabiliyetlerine paralel olarak ürün ve hizmetlerini Avrupa ve Asya ülkelerinde tanınan bir firma haline gelmiştir. Yurt içi referans proje portföyü 750 milyon TL olan bir şirket olarak, dünya çapındaki iş ortaklığı hacmini genişletme yönünde önemli adımlar atmaya devam etmektedir.

Şehir : Bursa Kuruluş Tarihi : 23.05.2006
Dahil Olduğu Endeksler :
TCKRC-kirac-galvaniz-telekominikasyon-metal-makine-insaat-elektrik-san-ve-tic-a-s